Tisk fotografií na míru

Stejně jako pořízení fotografie vyžaduje vhodné vybavení, i samotný tisk obrazu potřebuje správné materiály. Fotografie portrétů a dětí vypadají skvěle na plátně, zatímco fotografie přírodních scenérií ožijí až na kovu. Jen upozorňuji, že pokud se rozhodnete tisknout na kov, bude těžké se od pohledu na něj odtrhnout… ale to bude asi ten "správný" problém.

Tisk fotografií na hliník

Tisk je prováděn přímo na hliníkové kompozity, které se skládají z tvrdého syntetického jádra a skvěle vypadajícího povrchu z hliníkové slitiny, což dodává fotografiím moderní nádech. Díky své odolnosti, nízké hmotnosti, zářivým barvám a výběru povrchových úprav se hliníkové desky s oblibou používají v interiéru i exteriéru. Všechny fotografie se tisknou přímo na hliníkovou desku, přičemž můžete vybírat z lesklé, nebo matné povrchové úpravy v různých velikostech. Další možností jsou individuální rozměry, zejména pokud hledáte větší výtisky, v jedné desce nebo jako sled více desek, což vám umožní pohrát si s obrázky a být kreativní.

Hliníkové výtisky - technické specifikace

Všechny obrazy jsou tištěny na 3mm dibondovém kompozitu, který je připevněn k černému polyethylenovému panelu, což zaručuje dostatečnou stabilitu a pevnost.

 

Chcete-li se dozvědět více informací o tisku na hliníkové desky, kontaktujte mě na telefonním čísle +420 704 445 953 nebo e-mailu info@photonozicka.cz

Gata desky

Tisk na černé desky Gata se v posledních letech velmi rozšířil. Ve srovnání s bílými deskami Kapa mají desky Gata lepší trvanlivost a nemají tendenci se časem deformovat ani ve větších velikostech. Kromě toho jsou odolné vůči vodě a vlhkosti. Profesionálové v grafickém průmyslu je používají již dlouhou dobu. V poslední době si cenově dostupný a velkoplošný tisk na tyto desky pro interiéry i exteriéry začal osvojovat i marketing a firemní sféra.

Kapa desky

PVC desky, či známější jako desky s pěnovým jádrem, jsou fantastickou volbou pro kvalitní velkoformátový digitální tisk díky své nízké hmotnosti, tuhosti a skvělé kvalitě tisku. Protože se tiskové desky s pěnovým jádrem liší svými vlastnostmi, jejich použití je široké a může se lišit podle vašich potřeb a rozpočtu.

Desky s pěnovým jádrem jsou 10mm kompozitní desky z foamexu, které se obvykle používají na uměleckých výstavách, ve venkovní reklamě nebo při výzdobě domů a kanceláří a při výrobě nápisů především pro velkoplošné aplikace, protože mají vynikající výsledek tisku, jsou extrémně lehké a snadno se montují na zeď.

Kapaplast a Kapatex jsou k dispozici v 5 mm silných deskách a jsou dalšími tuhými a o něco cenově dostupnějšími verzemi s různorodými výsledky tisku. Kapaplast působí strukturou a barvami jako malířské plátno, zatímco výtisky z Kapaptexu mají živé barvy a jsou vynikající jako matné fotografické reprodukce.

Fotoplátno

Plátno je po staletí jedním z nejdůležitějších základů umělecké tvorby. Mnoho malířů dodnes používá plátno k vytváření krásných uměleckých děl a to platí i v případě tisku nabízených fotografií. Díky své jedinečné /strong>matné struktuře povrchu dodává plátno fotografiím živou a na dotek příjemnou materialitu.

Fotografické plátno bude upevněno na robustním rámu z pravého dřeva. Díky tomu můžete fotografii ihned snadno zavěsit.

Akrylové sklo

Tisky fotografií na akrylové sklo, jsou známé svým vysoce zářivým vizuálním efektem. Syté barvy dodávají fotografii moderní vzhled z každého úhlu. K vyřezání každého výtisku na požadovaný rozměr jsou používány ostré diamantové nože, díky nimž jsou okraje jemné a hladké. Akrylátové sklo je lehké, nerozbitné a odolné vůči teplotním výkyvům.

Akrylové sklo je plast vyrobený z derivátů kyseliny akrylové, který si zachovává téměř identické vlastnosti jako běžné sklo: průhlednost, lesklost, čirost. Akrylové sklo má však poloviční hmotnost než běžné sklo a je mnohem odolnější proti nárazu.

Tisk fotografií na papír

Technologie tisku UltraChrome s 12ti pigmenty a vhodně zvolený fotopapír poskytují nekompromisní kvalitu zhotovených fotografií s jasně vykreslenými detaily a dokonalými barvami s extrémně širokým gamutem. Materiály lze volit v matném, lesklém, hedvábném nebo sametovém provedení. U matného a lesklého povrchu lze fotografie případně doplnit i o laminát s UV ochranou.

Jan Nožička - Photography
info@photonozicka.cz +420 704 445 953